Kafa Yapısı

Bu sayfayı okumaya başladıysanız daha önceden benim seminerlerime veya eğitimlerime katılmış olmalısınız. Bu bilgilendirmeyi hayatınızı değiştirecek çok önemli bir konu için yapıyorum.

KAFA YAPISI

Bunun İngilizcesi MINDSET yani Türkçeye ZİHNİYET ya da KAFA YAPISI diye geçiyor. Bu konuda size çok önemli bilgiler vermek istiyorum.

O kadar önemli bir konu ki çocukluktan beri kafa yapınız neyse şu anki yaşantınız o kafa yapısının sonucu arkadaşlar. Eğer doğru kafa yapısında değilseniz; mutsuz, umutsuz, başarısız, kusursuz ve gelecekten hiçbir beklenti duymayacak şekilde ilerliyorsunuz demektir.

Eğer doğru kafa yapısında bir insanız, bunun bir süreç olduğu bilinciyle daha mutlu, daha huzurlu, daha ilgili, daha keyifli bir şekilde hayat yolculuğunuza devam ediyorsunuz.

KAFA YAPISI; ilk kez Stanford Üniversitesi’nden bir psikoloji profesörü tarafından dile getirildi. İnsanların kendi yeteneklerine bakış açıları ile çalışma ve öğrenme şekillerini belirleyen iki farklı zihniyet olduğunun belirlenmesiyle başladı. İki farklı zihniyetimiz var. Kafa yapımız var; sabit kafa yapısı, gelişim kafa yapısı. İşte arkadaşlar bu kafa yapımız ya da zihniyetimiz ne istediğimiz ya da isteklerimizi başarıp başaramayacağımıza etki eder.

Yapılan çalışma sonucunda bazı kişilerin başarısızlığı zayıflık olarak gördüğü, başarısız olduklarını, stres hissettiklerini ve bunun sonucu olarak da hemen o faaliyetlerden kaçınma eğiliminde olduklarını görüyor. Başkaları ise başarısızlığı bir öğrenme fırsatı olarak görüyor ve bunun eğitim sürecinin bir parçası olarak algıladığını ve gelecekteki başarılar için kendini hazırladığını görüyor.

İşler bu ilk kısma sabit kafa yapısı, ikinci kısım ise gelişim kafa yapısı olarak tanımlanıyor.

Bakın; şu cümleleri mi kullanıyorsunuz;

– Ben yapamam ki
– Ben hep şanssızım
– Ben çalışsam da ne değişecek ki
– Abi bu işe torpil ile işe sadece onlar giriyor, ben mümkün değil hiç yapamam

Ya da bunun yerine;

– Henüz onu yapacak seviyede değilim, öğreneceğin yapacağım.
– Henüz etkili sunum yapamıyorum
– Henüz satış yapamıyorum
– Henüz bir iş ortağı bulamadım
– Henüz bütçeyi dengeleyemedim
– Henüz yeni teknolojiyi iyi anlayamadım
– Henüz İngilizcem yok

Bu yapılabilir ve benim için de mümkün. İşte bu da Gelişim Kafa Yapısı.

Çocuğunuza; benim çocuğum çok akıllı, benim çocuğum çok zeki diyerek, çocuğunuzu farkında olmadan sabit kafa yapısına sürüklüyor olabilirsiniz. Çünkü çocuğunuz, çalışmak yerine ancak zeka ve akılla bir şeyleri başardığında mutlu olacak. Başaramadığında da ya size yalan söyleyecek ya da ondan kaçmaya başlayacak.

O yüzden Kafa Yapısı neye benzer biliyor musunuz?

Hep insanlara şunu söylüyorum. Bizler kendimizi inşaa ediyoruz, bir inşaat gibi düşünün. Sürekli en iyi versiyonumuza, gecekondu muyuz, güzel bir daire miyiz, gökdelen miyiz, tripleks villa mıyız?

Sürekli inşaat, kendi en iyi halimize gelmeye çalışıyoruz. Kafa Yapısını da bir inşaata benzetin. Eğer inşaatın o dibini çok iyi kazamazsınız, temeli sağlam atmazsanız, sağlam kolon çakmazsanız istediğiniz kadar üzerine cafcaflı cilalı katlar çıkın. O bina eninde sonunda çökecek. Birçok insan duyuyorum; bu eğitim alıyor, o eğitimi alıyor, şuna gidiyor, buna gidiyor, onu yapıyor, bir türlü olmuyor.

Niye?

Çünkü, temelde KAFA YAPISI onu başarılı olmaya sürükleyecek bir şekilde değil. Zihniyeti buna uygun değil. Önce kafa yapısını halledeceksiniz, sonra üzerine inşaat çıkacaksınız.

İşte KAFA YAPISI bu kadar hayati bir konu ve sürekli bana baskı geliyordu. Ziya Bey, ne olur kafa yapısı eğitimi yapın!

Hangi sektörde olursanız olun, hangi işte olursanız olun, herhangi bir işte çalışmıyor olsanız bile kafa yapımız hayatımızı belirliyor.

Size harika bir haberim var arkadaşlar.

Tam altı gün sürecek, her gün iki saat, akşam 20.30 – 22.30 arasında, tam on iki saat sürecek harika bir KAFA YAPISI eğitimi hazırladım.

Bu eğitimi; firmaların yönetici adaylarına, orta ve üst düzey yöneticilerine veriyorum. Ve bu eğitim Yüksek Fiyatlı bir eğitimdir. Benim eğitimlerin pahalı değildir, fiyatı yüksek gelebilir ama pahalı değildir. Çünkü ödediğinizden kat ve kat karşılığını alırsınız.

Bu eğitim normalde 499 TL.
12 SAAT sürecek, saati sadece iki kahve parasıdır.

Ama sizlere özel, sadece ve sadece 249 TL

Hayatınızı değiştirecek bir eğitim olacak.

Hemen, şimdi aşağıdaki butonu tıklayarak kaydınızı oluşturabilirsiniz. Sınırlı sayıda kontenjan var ve eğitim haftaya Pazartesi başlıyor. Bu sebeple kaydınızı oluşturup eğitimden önce WhatsApp gruplarına katılmanız gerekiyor.

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön