İş

İşinizi Bırakmanız için En İyi 5 Neden

İşinizi Bırakmanız

İşinizden ayrılmayı düşünüyor, ancak bunu doğru sebeple yaptığınızdan emin değil misiniz? Yoksa şimdiki işvereninizle birlikte kalmanız gerektiğinden mi endişeleniyorsunuz

Bir işi bırakmadan önce, istifa etmek istediğinizden çok emin olmalısınız. İstifanı teslim ettikten sonra, muhtemelen fikrini değiştiremeyecek ve işini geri alamayacaksın.

İşini Bırakmalısın?

Başka bir işiniz yoksa işinizden nefret etmek, işi bırakmak için yeterince iyi bir neden olmayabilir. İstifanızı vermek için işinizde kalmanız veya daha iyi bir zaman beklemeniz için başka nedenler de olabilir. Hatta işleri tersine çevirebilir ve çalıştığınız yeri sevmeyi öğrenebilirsiniz.

Bazen, çalışma ortamı zor olsa bile, şirkette çalışmaktan nefret ettiğinizden başka işi bırakmak için başka bir neden vermek stratejik olabilir.

Bırakma konusunda kibar olmak, herhangi bir köprüyü yakmadan ilerlemenize yardımcı olabilir.

İşinizi Bırakmanız için En İyi 5 Neden
İşinizi Bırakmanız için En İyi 5 Neden

İşinizi Bırakmanız için En İyi 5 Neden

 1. Yeni Bir İş Buldunuz. Açıkçası, bir işi bırakmanın en iyi nedeni, yeni bir iş bulmuş olmanızdır. İşinizden ayrılmadan önce, iş teklifi aldığınızdan emin olun.
 2. İşinizden Nefret Edersiniz. Nefret etseniz bile işinizi hemen bırakmayın. Kalkışınızı stratejik olarak planlamak daha iyidir, böylece kendi şartlarınıza göre ayrılırsınız ve başka bir pozisyon bulmak için uğraşmazsınız. İşinizden nefret ediyorsanız yapmanız gerekenler.
 3. Hastalık. Kişisel veya ailevi hastalıklar bir işi bırakmak için hem meşru sebeplerdir hem de bazen ani bir hastalık bir pozisyondan ayrılmak için bir bahane olabilir. Sigarayı bırakmak için meşru bir nedense (yani, siz veya ailenizden biri kronik olarak hastaysa), ayrıldıktan sonra sağlık sigortası kapsamına devam ettiğinizden emin olun.
 4. Zor Çalışma Ortamı. İş arkadaşları, patronlar ve olumsuz bir ofis ortamı işinizi zorlaştırabilir. Aslında, işyerinizi olmak istemediğiniz bir yere çevirebilirler. Her seçeneği denediğinizde, ayrılmaya karar vermeniz gerekebilir. İşte zor bir işyerinden ne zaman ayrılacağınıza ve nasıl devam edeceğinize nasıl karar vereceğiniz aşağıda açıklanmıştır.
 5. Programlar ve Saatler. Çocuk bakımını kaybettiğinizde veya çalışma programınız değiştiğinde ve ayarlamanız zor olduğunda, işinizi bırakmanız ve kişisel programınıza daha uygun bir iş bulmanız gerekebilir. Planlama sorunları nedeniyle bir işten ayrılmak, bir işi bırakmanın meşru bir nedenidir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön