İş

İş Yaşam Dengesini Sağlamanın 7 Yolu

Görünüşe göre daha fazla profesyonel bugünlerde daha iyi iş yaşam dengesi buluyor. Belki de daha şaşırtıcı olan, birçoğunun yöneticilerine teşekkür etmeleri olabilir.

Peki, iş liderleri ekiplerinin daha iyi iş yaşam dengesi kurmalarına nasıl yardımcı olabilir? Ve genel olarak hem kendileri hem de çalışanları profesyonel ve kişisel yaşamları arasında nasıl daha fazla denge bulabilirler? Hem yöneticiler hem de çalışanlar için temel çıkarımları olan yedi ipucu:

Bireysel düzeyde iş-yaşam dengesinin ne anlama geldiğini tanımlayın

Her bir çalışanınızın farklı ihtiyaçları olduğunu kabul edin. Mümkün olduğunca, her ekip üyesini aynı beklenti içinde tutmaktan kaçının ve çalışanların iş ve kişisel talepleri daha iyi dengelemelerine yardımcı olmak için aralarından seçim yapabilecekleri bir fayda ve ayrıcalık menüsü sunun. Personelinizle hedefleri ve yardımcı olmak için neler yapabileceğiniz hakkında konuşun ve seçenekleri tartışırken esnek ve açık fikirli olun.

İletişim kurun

Ekibinize, hem sözlerle hem de insanların ihtiyaçlarını tartışırken kendilerini rahat hissettikleri bir ortamı teşvik ederek, dengeyi bulma çabalarını desteklediğinizi bildirin. Ancak bununla kalmayın: Çalışanlara yardımcı olmak için mevcut programları tanıtın. Örneğin, esnek programlar veya uzaktan çalışma düzenlemeleri için seçenekleri aktif olarak ilettiğinizden emin olun. Ayrıca, potansiyel işe alımlara bu teklifleri vurgulamayın. Şirketinizin programını mevcut personele satmaya devam edin.

Karşılaştırma ölçütleri belirleyin

Çalışanların iş-yaşam dengesini sağlamasına yardımcı olmak, herkes için farklı bir şey ifade ettiğinde yeterince zordur, ancak belirlenmiş sınırlar yoksa neredeyse imkânsızdır.

Gerekli değişiklikleri yapın

Personel ile toplantılarda iş-yaşam dengesini düzenli bir gündem maddesi haline getirin. İşler yolunda gitmiyorsa – siz veya çalışanınız için – durumu derhal ele alın. Yine de sadece yüksekten komut verme; ikiniz için de işe yarayacak bir çözüm bulun.

İş Yaşam Dengesini Sağlamanın 7 Yolu
İş Yaşam Dengesini Sağlamanın 7 Yolu
Örnek olun

Ofisten olabildiğince sık ve makul bir saatte ayrılmayı deneyin. Çalışanlar her zaman gece yarısı yağını yakmadığınızı görürlerse, davayı takip edeceklerdir. Benzer şekilde, onları normal çalışma saatleri dışında mesajlarla doldurmaktan kaçının.

Çıkarın

Bir ara vermenin sizin için de sorun olmadığını kabul edin. Eğer olduğunuzda tatile , tamamen kontrol edemez eğer kontrol için spesifik zamanı ayarlayın.

Yardıma dokunun

Yöneticiler için paket servis: Ekibinizin iş yükünü izleyin ve gerektiğinde geçici ve tam zamanlı personeli işe alın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön