İş

İş İngilizcenizi Geliştirme Yöntemi

Aşağıda her geçen gün iş İngilizcenizi geliştirebilmeniz için ilerlemeye devam etmenize yardımcı olacak bazı fikirler! Bu fikirleri günlük hayatınıza uyguladığınızda iş İngilizcesi geliştirmenizi en iyi şekilde tamamlamış olacaksınız.

1. Yardım isteyin

Bazı insanlar başkalarından yardım istemekte çok zorlanıyor. Bu insan tipi size benziyorsa o zaman egonuzu aşmanız ve başkalarından yardım istemeye başlamanız gerekir! Tanıştığınız her İngilizce konuşmacı, İş İngilizcenizi geliştirmenize yardımcı olmak için kullanmaya çalışmanız gereken bir öğrenme kaynağıdır.

İş için bir şeyler mi yazıyorsun? Bir müşterinize veya patronunuza önemli bir teklif veya sunum sunmadan önce, İngilizce bir konuşmacının çalışmanızı gözden geçirmesini isteyin. Kişinin hatalarınızı not etmesini sağlayın ve değişiklikleri sizin yerinize yapmaktansa bunları nasıl düzeltmeniz gerektiğini not edin . Bu şekilde, yapacağınzı düzeltmeyle daha kalıcı öğrenebilirsiniz.

2. İşle İlgili Medyayı İzleyin ve Dinleyin

Podcast’leri istediğiniz zaman, istediğiniz yerde dinleyebilirsiniz. Bazı yararlı iş İngilizcesi podcast’leri şunları içerir:

Liderlik Dozu: Bu, liderlik becerilerinizi geliştirmek için etkilidir.

Ted Radio Hour : Bu ilham verici konuşmalar kesinlikle dünya görüşünüzü genişletecek ve zihninize meydan okuyacak, sonuçta hepsi doğrudan işle ilgili olmasa bile sizi daha iyi bir iş insanı haline getirecek.

Startup :Start-up dünyasındaki girişimciler.

İş temalı televizyon programları izlemek, İngilizce pratiği yapmaya devam ederken eğlenmenin kolay bir yoludur. Bir cümleyi veya sohbeti anlamadığınızda duraklamayı ve yeniden izlemeyi unutmayın. İzlerken İngilizce altyazıları açmanız da yararlıdır.

iş ingilizcesi
iş ingilizcesi

3. Yeni Kelimeleri ve İfadeleri Yazın

Öğrenme fırsatları hemen hemen her yerdedir. Sadece gözlerinizi ve kulaklarınızı açmanız gerekir! Yine de, bütün gün İngilizce sözlerle bombardımana tutulduğunda, hepsini hatırlamak zor olabilir. Bu rutini öneriyoruz: Ne zaman yeni bir İngilizce kelime öbeği duysan veya okusan, not al! Yine de fazla yapma. Günde 3-7 yeni kelime öbeği veya kelime yazmayı

4. Yapabildiğiniz Kadar Pratik Yapın!

İş İngilizcenizi yalnızca pratik yaparak geliştirebilirsiniz.  Bu yüzden elinizden geldiğince yapın. Yeni öğrenilen cümleleri entegre etmek için bilinçli bir çaba gösterin. Tıpkı defterinize yazdığınız kelime ve ifadelerde önerdiğimiz gibi, elinizden geldiğince yeni öğrendiğiniz tüm cümleleri kullanmak için elinizden gelenin en iyisini yapmanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön