İş

İş İçin Giyinmek

İş İçin Giyinmek: Adil olsun ya da olmasın, işte giyim tarzınız bazen yetkinlik seviyenizi veya kariyerinizi ne kadar ciddiye aldığınızı ölçmek için kullanılır. Neyse ki, her gün iş için giyinirken birkaç yönergeyi takip etmek, her zaman keskin ve profesyonel görünmenize yardımcı olacak ve kendi görünümünüzü yaratmak için kendi kişisel dokunuşlarınızı ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, her endüstrinin ve şirketin kendi yönergeleri olduğunu unutmayın; bu nedenle ne giyeceğinizden emin değilseniz, iş arkadaşlarınıza, patronunuza veya İK temsilcinize sorun.

Kadınlar İçin Günlük İş Kıyafeti

İş yerinizde İş İçin Giyinmek gibi bir durum varsa, kıyafetleriniz tam olarak uymalıdır. Size özel bir takım elbise giymeniz gerekmese de, yine de bol veya dar giysilerden kaçınmalısınız.

Unutmayın, gündelik kıyafet daha az profesyonel anlamına gelmez. Diz boyu etekler ve elbiseler, gömlek veya bluzlu elbise pantolonlar tercih edilebilir.

İş İçin Elbise  

Birçok ofis artık tüm hafta boyunca daha rahat bir kıyafet yönetmeliğini benimserken, bazı şirketler buna sıcak bakmıyor. Profesyonel görünmek istediğinizi unutmayın. Kot pantolon veya spor ayakkabı gibi son derece rahat parçaları seçmeden önce iş arkadaşlarınızın ne giydiğini kontrol edin.

Kadınsı Bir Görünüm

Her zaman profesyonel görünmenizi sağlamak için, eteğiniz ayakta dururken en azından dizlerinize kadar gelmeli ve onu sıkıca sarmak yerine vücudunuzda kaymalı. Lacivert, siyah, gri, kahverengi ve haki gibi nötr renkler genellikle profesyonel görünür.

İş İçin Giyinmek

Eteğiniz dizlerinizin altına düşerse, dizin hemen üzerinde bir yırtmaç olması sorun değil. Ancak etek çok uzunsa, yırtmaç üstten değil dizinize kadar gelmelidir. Eteğin arka ortasındaki yırtmaçlar dizin arkasından daha fazla uzanmamalıdır.

Pantolon giymeyi tercih ediyorsanız bol pantolon tercih edin. Çalışmak için etek giymemeyi tercih ediyorsanız, kalçalardan etek ucuna kadar düzgünce sarkan, uzunluğu ayakkabınızın tam üstüne kadar gelen pantolonları seçin.

Bir bluz seçerken, size rahatça uyanı seçin ve dik, dar veya göğüs dekoltenizi gösteren her şeyden uzak durun. Birkaç iyi seçenek arasında düğmeli gömlekler, bluzlar, bedene oturan örgü kazaklar veya gömlek olabilir.

Resmi iş kıyafetlerinin aksine, isterseniz günlük iş kıyafetinde parlak renkler giyebilirsiniz. Bu, görünümünüze biraz kişilik katmanın harika bir yolu olabilir!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön