Satış ve Pazarlama

İçerik Pazarlama Takvimi Nasıl Oluşturulur

İçerik Pazarlama Takvimi : Artık pazarlama hedeflerinizi, müşterilerinizi ve pazarlama platformlarınızı belirlediğinize göre, hemen devreye girip pazarlama kampanyaları oluşturmaya başlayabilirsiniz. Sonuçta, işinizi ne kadar erken tanıtmaya başlarsanız, satışları o kadar erken görmeye başlarsınız.

İçerik Pazarlama Takvimi Nedir?

İçerik pazarlama takvimi, şimdiye kadar verdiğiniz tüm kararların görsel bir temsilidir. Hedef kitlenizi, kullandığınız platformları, pazarlama kampanyalarınızın mesajlarını ve tasarımını ve çabalarınızı değerlendirmek için kullanacağınız metrikleri içermelidir. Çoğu pazarlama takvimi, tüm bir yıl boyunca uzanır. Önceden planladığınız kampanyalara ek olarak sezonlar, tatiller veya farkındalık günleri gibi diğer pazarlama fırsatlarını keşfetmek için pazarlama takvimi şarttır. Tamamlandığında, bu takvim yıl boyunca tüm pazarlama faaliyetleriniz için hem bir kontrol listesi hem de zaman çizelgesi görevi görecektir.

Neden İçerik Pazarlama Takvimine İhtiyacım Var?

Stratejik planlama, anlık tepkiler vermekten veya anında tahmin yapmaktan her zaman daha iyi bir karardır. Pazarlama kararlarınızı her zaman iş hedeflerinizi göz önünde bulundurarak vermelisiniz. İçeriğinizin ve taktiklerinizin birbiriyle rekabet etmemesi için önceden plan yapmak da önemlidir. Tutarlı ve net pazarlama, marka bilinirliği oluşturmak için çok önemlidir. Sonuç olarak, bir içerik pazarlama takvimi sizi yolda tutar.

İçerik Pazarlama Takvimi Nasıl Oluşturulur
İçerik Pazarlama Takvimi Nasıl Oluşturulur

İçerik Pazarlama Takvimini Nasıl Kullanacağım?

Bu takvimi pazarlama stratejinizi yönetmek için bir araç olarak düşünün. Kampanyalar üzerinde işbirliği yapabilmeniz, notları paylaşabilmeniz ve sonuçları izleyebilmeniz için takviminizi pazarlama personelinizle veya ortak sahiplerinizle paylaşın. Pazarlama planınızı zamanında ve verimli bir şekilde yürütmek için son tarihler ve diğer kilometre taşları belirleyebilirsiniz. Tüm pazarlama stratejiniz bu şekilde sizin için planlandığında, hedeflerinize ulaşma şansınızı artırırsınız.

İçerikten Ne Anlıyorsunuz?

“Pazarlama içeriği” terimi, son zamanlarda bir işletmenin ürün veya hizmetini tanıtmak için eğitim içeriğini kullandığı bir pazarlama türünü tanımlamak için kullanılmıştır. Bir araba satın almanın en iyi yolları hakkında ücretsiz bir e-kitap veya seyahate çıkarken yanınıza almanız gereken on eşya bu tür pazarlamanın örnekleridir. İçerik, farkındalık yaratır ve potansiyel bir müşterinin sıkı bir satış yapmadan arayabileceği bilgileri sunar. Satışlar, içerik potansiyel müşteriyi bağladığında ve daha fazlasını bilmek istediğinde gelir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön