İş

Huysuz ve Sabırsız İş Arkadaşlarıyla Nasıl Başa Çıkılır?

Herkes Altın Kural’a göre yaşasaydı, hayat ve özellikle iş hayatı muhteşem olurdu. Ancak huysuz ve sabırsız insanlar, pozitifliğin altın ışıltısını lekelemek için özel bir yeteneğe sahip görünüyorlar. Huysuz, sabırsız veya her ikisine birden sahip insanlarla çalışıyorsanız, bazı başa çıkma becerilerine çok ihtiyacınız olabilir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, birçoğunun başarısı, daha büyük insan olma ve huysuz, huysuz sözlerin arkanızdan kaymasına izin verme yeteneğinize bağlı olacaktır. Ama kısıtlamayı azizlikle karıştırmayın. Bir noktada, huysuz iş arkadaşlarınızla yüzleşmek için doğru zaman olabilir, bu durumda bir savaş toplama ve yürütme sanatını yeniden gözden geçirmek yardımcı olabilir. Bunu yapmak, Altın Kurala kendi dünyevi kaplamanızı eklemenizi ve belki de işyeri paradigmanızı bir kez ve herkes için değiştirmenizi sağlayacaktır.

Ruh Hali Bulaşıcı Olabilir

Huysuz, sabırsız insanlar, en köklü insanları bile dengeden çıkarabilir. Bu nedenle, tam, yere serilmiş, sürüklenen bir dövüşte tuzağa düşmediğiniz için gurur duyuyor olsanız bile, iş yerinizin lekelenmesinden korkuyorsanız da abartmış olmuyorsunuz.

Zor insanlar, düşük moralden düşük üretkenliğe kadar bir dizi işyeri sorununu tetikleyebilir. Ama belki de en tehlikeli mirasları, Profesör Sarah Freeman’ın Milwaukee Journal Sentinel’e söylediği gibi, sözlerinin ve eylemlerinin bulaşma gibi işlev görerek diğer insanların davranışı taklit etmesine neden olabilmesidir. Bu nedenle, sonunda davranışlarını yeneceğinize inansanız bile, daha az dayanıklı iş arkadaşlarınız başaramayabilir.

Huysuz ve Sabırsız İş Arkadaşlarıyla Nasıl Başa Çıkılır?
Huysuz ve Sabırsız İş Arkadaşlarıyla Nasıl Başa Çıkılır?

Yeni başlayanlar için, huysuz veya sabırsız insanların neden böyle davrandıklarını düşünmek yardımcı olabilir. Davranışı mazur göstermek için değil, size olası içgörüler vermek için. Convene, altta yatan nedeni gizli tutmaya çalışsalar da çalışmasalar da, iş arkadaşlarınızın kötü ruh halinin şunlardan kaynaklanabileceğini söylüyor:

Huysuzlarla Anlaşmak

Bu tetikleyicilerden herhangi birinde hangi rolü oynuyor olabileceğinizi kendinize sormak isteyebilirsiniz. Cevap pekala “hiçbir şey” olabilir. Ancak her iki durumda da, zor insanlarla başa çıkmanın bir “altın kuralı”nı içselleştirmek önemlidir: Robert Half , sizi doğrudan çağırmadıkları sürece, huysuzluklarını veya sabırsızlıklarını kişisel olarak algılamayın, diyor.

Yanlışlıkla ruh hallerine belirsiz bir şekilde katkıda bulunabilirsiniz. Örneğin, “Tavuğunuzda ne tür bir sos var?” Diye sorabilirsiniz. Tam da önceki gece sevgilileriyle yaptıkları tartışmayı hatırladıklarında: Bu durumda, sebep siz değilsiniz. Daha çok masum bir seyircisiniz, tıpkı “sabah insanı” olmadığını ilan eden ofis huysuzları için olabileceğiniz gibi – öğleden sonra veya akşamın erken saatlerinde de olmadığını anlayana kadar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön