Başarı

Honda’nın Hikayesi

Japonya’da küçük bir köyde doğan Soichiro Honda, babası bir demirciydi ve annesi dokuma işiyle uğraşıyordu. Çocukluğundan beri çok meraklı bir insandı, yeni şeyler yapmaya, alet ve makinelere çok ilgi duydu ve arabalara, araçlara çok meraklıydı. 16 yaşında olanlardan dolayı makine konusundaki bilgi ve becerisi çok arttı, diğer yandan derslerde hiç iyi değildi, okul yapmakla ilgilenmiyordu ve pratik bilgi edinmenin gerisindeydi. teorik değil, bu yüzden çalışmalarını bıraktı ve babasıyla birlikte bisiklet dükkanında çalışmaya başladı.

Bir gün Tokyo’da Art Shokai şirketi için bir tamirciye ihtiyaç var yazan bir reklam gördü. Soichiro, araçlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve bu konudaki bilgilerini geliştirmek için ilginç bir fırsat buluyor, çünkü Art Shokai şirketi araçların tamir ve bakımıyla uğraşıyordu.

Stajyer Honda

Soichiro Honda Tokyo’ya güvenli bir şekilde ulaşır, ancak hiçbir şey beklediği gibi olmadı, ancak çok gençti, bu yüzden işi alamadı, sahip olduğu tek seçenek stajyer olarak çalışmaktı.

Stajyer olarak çalışmak zor bir işti çünkü bir stajyer olarak emeğinin karşılığını alamıyordu ve çeşitli küçük işler de yapması isteniyordu. Bu tavır ona iyi para kazandırdı, bilgisi o kadar gelişti ki, diğer kıdemli tamircilere yardım etmeye başladı ve büyük çalışanlara işlerinde yardım etmeye başladı. B

Herkes Soichiro Honda’nın yetenek ve kabiliyetini anlamaya başladı, o şirketin sahibi bile Soichiro’nun kabiliyetini ve kabiliyetini anladı, bu yüzden Soichiro’ya işle ilgili şeyleri de öğretmeye başladı, 22 yaşında Soichiro Honda yönetici ve çok başarılı bir insan oldu.

Bütün bunlardan sonra Soichiro Honda büyük düşünmeye başladı, ancak bir şeyler yapmakla çok ilgilendi, bu nedenle araçlarda kullanılan segman imalatını yapmaya karar verdi, ancak Şirket bu fikri beğenmedi, bu yüzden hayalini gerçekleştirmek için, yine hayatının en büyük kararını aldı, vizyonunu gerçekleştirmek için o şirketten şube müdürlüğü görevinden ayrıldı.

Honda’nın Başarısı

Her şey mükemmel gidiyordu, başarılı oldu, ama yine büyük bir şok yaşadı, Çin’de savaş başladığında, şirketindeki çalışanların çoğu savaşa gitmek zorunda kaldı, bu yüzden şirketinde maksimum kadın çalışan kaldı çünkü olanlardan kadın çalışan üretim sürecinden haberdar değildi, bu yüzden o zamanlar Honda’nın yaptığı şey, duruma ve atmosfere göre kendini değiştirdi ve tüm çabalarıyla tüm prosedürü çok basit hale getirdi.

Honda’nın Hikayesi
Honda’nın Hikayesi

Yine onun çözümleri işe yaradı ve şimdi her şey yolunda gidiyormuş gibi düşünmeye başladı, sonra yine büyük bir şok yaşadı, savaş zamanında başka ülkelerin savaş uçakları Çin’e bomba atarken, o bomba sadece Çin’deki yerleri değil, aynı zamanda yok etti.

Tüm gücüyle ve Honda’nın yeniden hayatına yeni bir başlangıç ​​yaptığına inanarak, yeniden çalışmaya başladı ve Honda motors adını verdiği şirketini kurdu, bu sefer uzun zaman önce gördüğü arzu ve hayal için çalışmaya başladı. motosiklet üretim şirketini kurdu, yarışlara ve bisikletlere çok meraklıydı, bu nedenle motosiklet yapmaya başladı, başlangıçta çok parası yoktu, motosiklet yaptığında başlangıçta bir bisiklete bağlı bir bisikletten başka bir şey değildi. motor, birçok kişi tarafından beğenilen o motosikleti satmaya başladı ve kâr etmeye başladı. Motosikletlerinin tüm dünyada çok başarılı olduğu ve en büyük motosiklet üreticisi olduğu zaman geliyor, başarısı burada bitmiyor, başlamayı düşündü. 4 tekerlekli de yapıyor ve araba üretmeyi düşünüyordu.

O zaman, Ticaret Bakanlığı bu fikri beğenmedi, çünkü departmana göre, pazar araba yapım ve imalat işleriyle doluydu ve hepsi başarılıydı, bu yüzden Soichiro Honda girişimi için yer olmayacağını düşündüler. Ancak Honda onları dinlemedi ve her zaman olduğu gibi kalbini ve beynini dinledi ve ona doğru çalışmaya başladı, bu yüzden prototipi üzerinde çalışmaya başladı. Bir model yaptı ve benzer şekilde herkesin yanıldığını kanıtladı ve otomobil pazarında bile yerini aldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön