Başarı & MotivasyonGirişimcilik

Hırslı İnsanlar Başarı İçin Neler Söylemezler?

“Başarıya giden en önemli yol hırslı ve inatçı olmaktan geçer.”

Hırs,  insan için öyle bir duygudur ki, eksik olması sorun olduğu gibi fazla olması da sıkıntı oluşturabilir. Eğer hırsınız başkalarına zarar verircesine gözünüzü kör ederse tehlikeli boyutlara ulaşabilir. Bu yazımda size bundan arınmış, pozitif hırstan bahsedeceğim. Bir insan hırslı olmadığı için suçlanamaz, çünkü bu onu suçlamak için bahane değildir. Çocukluktan beri iş bulma, eğitim ve birilerini idare etme gibi sürekli olarak telkinlerle uyarılar alıyor ve kendimizi bu şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz, ancak bize gelen telkinlerde çoğunlukla hırstan bahsedilmiyor.

Bir insanın hırslı olması sürekli düşünmesini sağlar ve bu da hedeflerinize ulaşabilmeniz için sizi daima aksiyona zorlayan bir itici güçtür,

Çocukluk döneminde insanın içindeki hırs eğitim sayesinde sömürülür, hatta aile tarafından hırsları bastırılanlar da vardır.

Hırslı insanlar aşağıda bahsedeceğimiz başlıkları hayatlarından çıkarmışlardır.

Yapamam, İmkânsız!

Bazı işler bir başkası tarafından başarılmamışsa imkânsız olarak değerlendirilir. Hırslı insanlar için ise imkânsız denilen bir şey yoktur. Hırslı insan birinin yaptığını bilmese bile bunun imkânsız olmadığını düşünür. Meselâ bunu sosyal medya plâtformları gibi düşünebilirsiniz. Eğer imkânsız olduğu düşünülüyor olsaydı bugün Facebook, Instagram vb. olmazdı.

Hırslı İnsanlar – Ben Yapamam

Bir işe başlarken ben yapamam dediğiniz anda kendinizi şartlandırırsınız. Bunun için hırslı insanlar ben yapamam kelimesini lugatından çıkarmışlardır. Olay her ne kadar çılgınca ve delice gelmiş olsa da başarıya inanırlar.

"<yoastmark

Nitelikli Değilim

Hırslı olan insanların ben nitelikli değilim dediğini duyamazsınız. Çünkü bu söz onların kelime dağarcıklarında asla yoktur. Onlar ne yapar eder niteliklerini geliştirirler.

Yapmaya Niyetim Yok

Hırslı insan her zaman başarmaya odaklanır ve bunun içinde kararlıdırlar. Hedeflerinde zirveye ulaşmak olduğu için üzerlerine düşen ne varsa hepsini yapmaya hazır olurlar.  Hırslı insan başarıya ulaşmak için ne kadar yenilgiye uğradıkları önemsemezler ve daima kendilerini zorlamaya çalışırlar. Bugün dünyada ve Türkiye’de başarı sağlamış kişilere bakarsanız geçmişte yenilgiye uğradıklarını ama devam ettiklerini görürsünüz.

"<yoastmark

Başarı Seçenek Değildir

Bazıları için seçenek bir başlangıç olarak görülürken hırslı insan için başarı zorunluluktur ve kesin hedeftir.

Asla Başarılı Olamam

Bir insan neyi kabul ederse bir süre sonra ona inanmaya başlar. Yani insan bir anlamda kendi kaderini kendisi belirler.  Hırslı insanlar başladıkları veya başlayacakları bir işte asla başarısız olacaklarını düşünmezler.

Şimdi sorum size; Ne kadar hırslısınız? Bu maddelerin kaçı sizde de var?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön