Girişimcilik

Her Girişimcinin Yapması Gereken 7 Şey

Bazı insanlar girişimcinin olmanın kolay olduğunu düşünür, çünkü kendi patronunuz olursunuz ve kendi programınızı tanıtabilirsiniz. Ancak girişimcinin ve iş sahibi olmanın söylenmesi yapmaktan daha kolaydır. Girişimcilik yolculuğunu bitirmek zaman, onu almamış birinin hayal edebileceğinden çok daha fazla büyüyebilir. Girişimcinin işletme sahipliğine geçmeden önce göz önünde bulundurması gereken en önemli yedi şey.

 1. Daha Fazla Çalışma

Sebep ne olursa olsun, her zaman sandığınızda daha zordur. Ünlü bir sözde olduğu gibi, “Ne kadar çok çalışırsam o kadar başarılı oluyorum.” Çocuk yetiştirmek gibi, girişimcinin olmak da zor bir iştir ve belki de şimdiye kadar sahip en zorlu ve ödüllendirici iştir. Ayrıca iş asla gerçekten bitmez. Her zaman yapılacak daha çok iş vardır ve iş hayatınızda başka bir aşama vardır – ve çocuğunuz.

 1. Israrcı Olmalısınız

Başarısız olmak sorun değil. Başarısızlıktan daha fazlasını öğrenirsiniz. Başarısızlık yaşamak, ayarlamalar yapmanızı ve iyileştirmenizi sağlar. Kararlı olmak ve nasıl ilerleyeceğini bilmek veya olumlu bir şekilde ilerlemek – bu başarısızlıkların düzeltilmesine yardımcı olur.

 1. Olumsuzluğu Gidermeye Yardımcı Olur

Herkesin bir fikri olduğunu öğrenirsiniz ve ne kadar başarılı olursanız o kadar çok insan sizi eleştirir. Kendinizi zorlamaya teşvik eden, fikirlerinizi ve yolculuğunuzu teşvik eden bir destek sistemi geliştirin. Karşı çıkanları ve olumsuzlukları susturmak için köşenizde insanlara ihtiyacınız var.

Her Girişimcinin Yapması Gereken 7 Şey
Her Girişimcinin Yapması Gereken 7 Şey
 1. Ayrıntılara odaklanmalısınız

Birçok şirket için, başarıya ulaşmada en önemli unsur ayrıntılardır. Örneğin, ofisinizde temiz banyoların olmasını sağlamak, büyük bir etki yaratabilecek küçük bir ayrıntıdır ve daha büyük resme odaklanmanıza olanak tanır.

 1. Kime Yetki Vereceğinizi Bilmeniz Gerekir

Görevleri ilerletmenize ve projeleri tamamlamanıza yardımcı olabilecek bir ekip oluşturmak önemlidir. Bu, daha büyük resim öğelerine odaklanmanızı sağlar. Kurucu ortağım operasyonları ve süreçleri yönetirken vizyon sahibi olarak tanınırım. Başarımızı artırmak için en iyi yaptığım şeye odaklanmalı ve gerisini başkalarına devretmeliyim.

 1. Araştırmaya Önem Verin

İşyerinde çalışmayı ne zaman bırakıp iş üzerinde çalışmaya başlayacağınızı bilmeyi gerektirir.

 1. Örnek teşkil etmeli ve önden liderlik etmelisiniz.

Her girişimcinin yolculuğu biraz farklıdır ve yine de hepimiz aynı hedefe sahibiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön