Başarı

Hayat Boyu Öğrenmeyi Benimseyerek Başarılı Olmak

Bundan birkaç yıl önce kurumsal dünya çok farklı bir yerdi. İnsanlar üniversiteden sonra bir şirkete katılır ve daha iyi bir işe hazır olana kadar veya emekli olmaya hazır olana kadar düzgün bir işi sürdürmek için bilgilerini kullanırlardı. Günümüzde ise işler tamamen değişti ve modern çalışan, iş eğitimi ve kişisel gelişim yoluyla elde edilen bir amaç ve çok sayıda özlemle sadece bir çalışandan büyümeye odaklı bir kişiye geçiş yaptı. Özetle, modern çalışan öğrenmeye ve bilgi edinmeye devam etmek ister ve buna ihtiyaç duyar.

Hayat Boyu Öğrenme

Bunun birçok nedeni var fakat en önemlisi işverenlerin şirkete zaman içinde daha fazla değer katabilecek ekip üyelerine ihtiyaç duyması. Bu nedenle günümüzde şirketler kurumsal eğitime vurgu yapmasıdır. Doğal olarak bu nedenle hayat boyu eğitim için bir tutku geliştirmelisiniz.

  1. Kişisel bir marka oluşturun

Modern iş piyasası rekabetçidir. Yetenekli bireyler her gün oyun alanına girerken, güçlü bir kişisel markaya sahip olanların zirveye çıkacağı inkar edilemez. Bunun arkasındaki sebep oldukça basit: Kişisel markanız siz, becerileriniz ve uzmanlığınız, sadakatiniz ve güvenilirliğiniz ve daha fazlası hakkında çok şey söyleyebilir. Bu, işverenlere şirketlerinde bir iş açmak için en önemli seçim olduğunuzu söyler ve sizi takımlarına almak için savaşacaklarına bahse girebilirsiniz.

  1. Şirketinize daha fazla değer katın

Birkaç yıl istikrarlı bir işte çalışmanın yanlış bir tarafı olmasa da, bir süre sonra tekrarlayıcı olmakla kalmayacak,  kendinizi kariyerinize bir bütün olarak daha fazla ihtiyaç duyuyorken bulacaksınız.  Bu herhangi bir çalışanın kariyerinde doğal bir zihin durumu ve normal bir dönüm noktasıdır.  Bu duyguları bir kenara itmek yerine, hayat boyu online öğrenmenin kariyerinizi nasıl ileriye taşıyabileceğini düşünmeniz gerekir.

  1. Yeni bir kariyer yolunda uzmanlaşın

Günümüzde 180 derecelik bir dönüş yapmak ve tamamen yeni bir kariyer yoluna girmek her zamankinden daha kolay. Artık BT gibi birçok sektördeki pozisyonlara başvurmak için resmi bir üniversite derecesine ihtiyacınız olmadığından, meseleleri kendi ellerinize alabilir ve sizi sertifikalandıracak ve yeni bir başlangıç ​​yapmanıza izin verecek hayat boyu sürecek online  kurslara başvurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön