Girişimcilik

Girişimcilikte Satış Becerilerinden Yararlanma

Girişimcilikte satış : Pek çok insan kendilerine girişimci diyor, ama gerçekte değiller. Kendilerinden bir şeyler yapmak isterler, ancak bir şeyleri gerçekleştirecek becerilere veya koşuşturmaya sahip değiller. Bu olmadan, bir girişimcinin fikirlerinin hiçbir değeri yoktur.

Bir girişimci olarak gerçekten başarılı olmak istiyorsanız, işin içini ve dışını öğrenmeye başlamalısınız. Burnunuzu değirmen taşına koymanız ve becerilerinizi geliştirmeniz gerekir. Başlamak için bir yere mi ihtiyacınız var? Düşünmemiş olabileceğiniz bir yere bakın: satış departmanı.

Satışta dişlerinizi kesmek

Şirketinizin fikrini satmak ve insanların ona yatırım yapmasını sağlamak yeterli değildir. Girişimcilik, bu ilk anlaşmaları sürdürülebilir ve ölçeklenebilir bir sürece dönüştürmek demektir.

Fazla harcamadan her ay sürekli olarak daha fazla satış yapabilir misiniz? Kadroya harika yeni çalışanlar ekleyebilir misin ? Onları minimum maliyetle ve minimum sürede eğitebilir misiniz? Her ay satış dönüşüm oranlarınızı, gelirinizi ve genel giderlerinizi tahmin edebilir misiniz  ? Bu sorulara “evet” cevabını verebiliyorsanız, tebrikler! Sizin modeli ölçeklenebilir.

Satış ve girişimcilik becerileri geliştirme

Girişimcilikte satış iş modelinin çalışabilmesi için tekrarlanabilir olması gerekir. Aksi takdirde, ilk etapta işinizi başlatan başarıyı yeniden yaratamazsınız. Herhangi bir büyük satış elemanı gibi, büyük girişimciler de bu beş beceride ustalaşarak başarılarını tekrarlar:

 1. Vizyonunuzu iletmek

Ürün veya hizmetin müşterinin yaşamını nasıl iyileştireceğine ve bu vizyonun satışı nasıl artıracağına dair belirli ayrıntıları boyayın. Küçük bir işletme veya girişim kurucusu olarak, işinizin fikrini yardımına ihtiyaç duyacağınız kişilere de satıyorsunuz.

 1. Cevapları kayaların altında bulmak

Başarı genellikle kesinti anlamına gelir; hiç kimse sebepsiz yere yeni bir işe akın etmez. İnkübatörler , ürün veya hizmetinizin hangi pazar boşluğunu doldurabileceğini bulmak için sorular sormayı gerektiren bir keşif süreci görmek isterler.

 1. Başkalarının sorunlarını çözmek

Doğru sorular, tüketicilerin belirli pazarlarda ne görmek istediklerini bulmanıza yardımcı olabilir, ancak herkesi markanızın yanıt olduğuna ikna etmek tamamen başka bir beceridir. Rekabet her zaman zordur, bu nedenle ürününüzün veya hizmetinizin sorunlarını rakiplerinizin yapamayacağı şekilde nasıl çözdüğünü vurgulamak için vizyon oluşturma becerilerinizi kullanın.

 1. Sorma korkusunu yenmek

Girişimciler, özellikle yeni başlayanlar gerginleşebilir. Ancak gerginlik korkudan farklıdır ve hiçbir başarılı iş adamı korkutucu değildir. Avuç içi terli ve titreyen dizlerde bile, satışlarınız sırasında sağlam bir gülümsemeye sahip olmanız, göz teması kurmanız ve güven yansıtmanız gerekir.

 1. İstemediğinizde zamanı yönetmek

Bu, satış ve girişimciliğin paylaştığı en önemli ders olabilir. Ve sadece bir takvime görevleri yazmaktan bahsetmiyorum; Demek istediğim, o anda ne hissettiğin fark etmeksizin, kendini takvimine koyduğun şeyleri yapmaya zorlamak. Satış ve başlangıç ​​kültüründe, ne kadar yorgun olursanız olun, yemek yemek istiyorsanız sonraki bir saat içinde bu satış görüşmelerini veya e-postaları öğütmeniz gerekir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Merhaba ,34 yasindayim,network marketing firmam vesilesiyle Ziya beyi tanidim,egitimleri cok başarılı, gerek is hayatinda gerek ozel hayatta altin degerinde bilgiler öğrendim, egitimleri herkese tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön