Genel

Girişimcilerin Hayat Kalitesini Yükseltecek 6 Öneri

Girişimcilerin Hayat Kalitesini Yükseltecek 6 Öneri

Girişimcilerin sürekli  olarak yüksek stres seviyelerinin performansını yavaşlatacağını muhtemelen biliyorsundur. Çok stresli olduğunda uyuyamazsın, konsantrasyonun bozulur, sabır ölçeğin çay fincanı kadar olur, strateji ve çözüm üretme yeteneğin düşer.

Peki, nasıl mantıklı bir şekilde mutlu olabilirsin? stresi azaltabilir, daha iyi uyuyabilir, daha keskin odaklanabilir, bir azizin sabrını gösterebilir veya etkili iş stratejileri ve çözümler üretebilirsin? Araştırmacılar mutluluğun insanlar arasında büyük ölçüde değiştiğini ve bu önemli farkın genetik faktörlerle ilişkili olduğunu savunuyor.

Mutluluğa katkı sağlayan diğer bir önemli değişken kendi duyguların, aksiyonların ve davranışların, sadece çok küçük bir bölümü dış etmenlerden kaynaklanıyor.

Hadi şimdi etkilendiğimiz etmenlere bakalım.

 1. Günlük şükretme pratiği yap

Günlük toplantılarımızda geliştirdiğimiz anahtar alışkanlık, o gün birinin başka birine yardım etmek için ne yaptığını söylemesiydi. Minnet duygusunu ifade etmek herkesin biraraya gelmesine yardım etti ve herkesin mutlu ve sağlıklı olmasını sağladı.

 1. İlişkiler üzerinde zaman harca

Mutlu insanlar diğerleriyle derin ilişkiler kurmaya eğilimlidir. Bu yüzden her hafta arkadaşların ve ailenle daha derin ilişkiler kurmak için zaman yarat..

 1. Sahip olmak yerine deneyim satın al

Araştırmalar zor kazanılan paramızı deneyimler üzerine harcamanın uzun dönemli mutluluğumuzu artırdığını gösteriyor.

 1. Paranı veya zamanını gönüllü olarak paylaş

İnsanlara yardım ederek zamanına ve kaynaklarına katkı sağlamanın mutluluğu artırdığı saptanmıştır. Önemsediğin bir neden bul ve olaya dahil ol. Gerçekten mutlu hissederek fark yaratmanın ne kadar az para ve zaman aldığını görüp şaşıracaksın.

Girişimcilerin Hayat Kalitesini Yükseltecek 6 Öneri
Girişimcilerin Hayat Kalitesini Yükseltecek 6 Öneri
 1. Egzersiz = Endorfin

Egzersiz esenliğin derin duygularının ve neşenin – koşucuların zirvesi olarak da bilinen – ortaya çıkmasını sağlayan endorfin hormonlarını serbest bırakır. Günlük egzersiz mutluluğu geliştirmenin güçlü yollarından biridir. Bu deneyimi arkadaşlarınla antrenman yaparak çeşitlendir.

 1. Hayatla derin bir şekilde bütünleş

. Sürekli gerçekleşen e-posta bombardımanı, mesajlar ve aramalar. Bu durum bizim aktivite ve deneyimlerle bütünleşmemize engel olur. Yemek sırasında veya spor yaparken telefonunu uzakta tut.

Araştırmalara göre dikkat dağıtıcıların bizi kendi mutluluğumuzdan ettiğini gösteriyor. Bu nedenle onlarda olabildiğince uzak dur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön