Girişimcilik

Girişimci Olup Kişisel Antrenörlerden Öğrenebileceğiniz 5 Ders

Girişimci ve antörönör, aynı madalyonun iki yüzüdür; biri fikir yeniliği yapan bir kişinin fiziksel varlığını ifade ederken, diğeri bu yenilikçi fikri kar elde etmek için gerçeğe dönüştürme veya topluma hizmet etmeyi hedefler.

Her ikisinin de farklı anlamları ve uygulamaları olmasına rağmen, bunlar birbiriyle ilişkilidir ve birbirine bağlıdır; bu, birinin diğeri olmadan yaşayamayacağı veya birinin diğeri olmadan varolamayacağı anlamına gelmez. Girişimci, toplumun ihtiyaçlarını olduğu kadar fırsatı da belirleyen ve bunları Girişimci fayda sağlayacak şekilde yerine getirmeye çalışan kişidir, oysa antrönör, ona bunu gerçekleştirmesine yardımcı olan süreci kontol eder.

Sağlıklı kalabilmek için zaman bulabilmek herkes için kolay değildir. Ancak bir girişim içerisindeyseniz başladığınız proje sizin peşinizi asla bırakmaz. Bunun içinde girişimcilik her zaman önemli bir vazife gibi duşunulur.

Kişisel bir antrönöre sahip olduğunuzda düzenli beslenme ve spor sağlıklı bir yaşam için önem taşır.

Girişimcilerin antrenörlerden öğrenebileceği beş şey:

Yediğin şey seni yansıtır.

Yediklerini şirketine almış olduğun şeyler gibi düşünebilirsiniz. Mesela basit bir şirket sitesi oluşturmuş olmanız size itibar kazandırıyor olsa da tam bir marka oluşturduğunuz anlamına gelmeyecektir. Yani düşük besinli yiyeceklerin size ihtiyacınız olan enerjiyi sağlamayacağı gibi.

girişimci
girişimci

Girişimci İçin Acı yoksa kazanç da yoktur.

Antrönör size günlük programınızı sunarken zorlanmanızı sağlar. Yani siz spor yaparken acı çekiyor olmanız elde edeceğiniz sağlıkla doğrudan alakalıdır. Şirket kurduğunuzda ise her şey güllük gülistanlık olmayacak. Acı çekmeden başarıya ulaşabilmek mümkün değildir.

Birlikte idman yapın.

İyi bir antrenör, diğer insanlarla birlikte idman yapmanın yarar sağlayacağını bilir. Diğerleriyle birlikte egzersiz yapmak, zorunluluğu, eğlenceli bir sosyal aktiviteye dönüştürebilir. USA Today’in haberine göre “Araştırmalara göre birisiyle egzersiz yapmak motivasyonu arttırır ve daha yoğun bir şekilde egzersiz yapmanıza olanak sağlar. Ayrıca birlikte egzersiz yapmak sosyalleşme yerine de geçer, egzersiz seanslarına katılma ihtimalinizi arttırır.

Kendi kendini motive eden kişi olun.

Kişisel bir antörönörunuz zayıflamanın ve fit kalmanın içsel motivasyonunuzla alakalı olduğunu söyleyecek ve sizi spor salonuna davet edecektir. Yani insanın yaptığı işten keyif alması ve bunu da içsel motivasyonuyla gerçekleştirmesi onun sağlıklı kalmasını sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön