Girişimcilik

Girişimci için 7 fırsat

Girişimde bulunacak ve bunu güçlü hamle ile tamamlamak istiyorsanız işte sizin yapmanız gereken 7 fırsat.

Girişimci olmak demek yakaladığınız fırsatın dışında bir sonraki hamlenizi de en iyi şekilde plânlamaktır. Önünüzde harika bir fırsat olabilir, ancak sizin göreviniz bu fırsatın iyi yönlerini alarak kötü yönlerini elemektir.

Peki, bu süreçte ne yapmanız gerekiyor?

Girişimci Birden Çok Şirkete Yatırım Yapmalı!

Başarılı milyarderlere baktığınızda bir yatırımın yerine birden çok şirkete yatırım yapmaya özen gösterirler.  Elbette tek bir şirketle başlayıp milyoner olanlarda vardır, ancak bunların sayısının fazla olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu şekilde bir seçim başarı şansını her zaman zora sokar. İlk kez girişimde bulunacak olan birisi ise tek bir fikri büyütmek yerine birden fazla işe adım atarak başlangıcın bir parçası olmayı tercih etmeliler. Bu sayede kar fırsatı da kısıtlanmamış olur.

Melek Yatırımcılar

Melek yatırımcılarla çalışmak en doğru seçim olacaktır. Çünkü bu insanların sektör tecrübesi çok daha fazladır. Bir fikrin ne kadar iyi işe yarayacağını çok daha iyi görebilirler. Risk onlardan geldiği içinde daha az bağlılık ve beklenti oluştururlar.

Kitle Fonlaması

Kitle fonlaması geleneksel kredilerden kurtulmak için önemli. Bu sistemle birlikte doğrudan müşteri ilgisi sorgulanabiliyor, ürünlerin iretilmesi ve onların ilgili olan gruplara satılabilmesi için gerekli parayı bulabilme imkanı sunuyor.

Girişimci için 7 fırsat
Girişimci için 7 fırsat

Kuluçka Merkezleri

Melek yatırımcılarla aynı görüşe sahip olan bu merkezler, sundukları fazla kaynağın yanı sıra daha az geri dönüş ve bağımlılık beklemeleri bakımından bezerlik gösteriyorlar. Elbette her kuluçka merkezi fon sağlamazlar. Bazıları seminer, konferans, ofis alanı gibi imkanlar sunabilirler.

Kaliteli İçerik

Kaliteli içerik firmanızın ortalamasını yukarı çıkaran en önemli şeydir. Her yerde iyi içerik bulunabilir, fakat mükemmel bir içerik sağlamak müşteriye yaratıcı bir şekilde ulaşmak demektir. Makale sitelerinin çoğalmasıyla birlikte kaliteli içeriklere erişim kolaylaşırken bunu avantaja dönüştürmek isteyen girişimcilerinde fırsat ayağına gelmiş demektir.

İnternetin Sosyal Gücü

Sosyal medyanın gücü hiçbir zaman geri plana atılmaz. Markanıza ayrı bir kültür oluşturmak, şirketinizin gerçekten önem verdiği konulara değinmek, bunları da sosyal medya da kullanmak rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön