Girişimcilik

Genç Girişimci İçin Yurtdışında Başarılı Olmaları İçin 5 Tüyo

Genç Girişimci

Farklı pazarları tanımak ve bu pazarların kültürlerini anlamak yurtdışına açılabilmek için temel bir gerekliliktir.

Yeni bir işe başlamak ve başladığınız işin yurtdışında başarı kazanmasını sağlamaksa bu durumda dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar vardır. Bu hususlar dikkat etmeniz durumunda genç bir girişimci olarak Uluslararası alanda iş dünyasına sizde girebilirsiniz.

İşte genç girişimcilere uluslararası iş dünyasına girebilmeleri için 5 tüyo.

1.Farklı Ülke Pazarlarına Dikkat

Yeni girişimciler nereden başlaması gerektiğini bilmeyebilir, bu da normal bir durumdur. Ancak kurduğunuz şirketin Uluslararası pazarda başarılı olmasını istiyorsanız o zaman diğer ülkelerdeki trendleri de tanımanız gerekir. Hangi ülkede neyin popüler olduğunu bilmek firmanızın ve de satışını yapmış olduğunuz ürünlerinizin pazarlamasını yaparken nasıl hareket etmeniz gerektiği konusunda size kolaylık sağlayacaktır.

Küresel pazarlar hakkında bilgi sahibi olmak ne yapmak istediğinizi bilerek hareket etmenizi sağlayacaktır. Her ülkenin trendleri ve modası kendi içerisinde farklılaşır sizin o ülkenin kültürünü biliyor olmanız ise başarıyı getirecektir.

2.Kültürel Farklılıkların Farkında Olun

Hedef kitlenizin sınırlarına ve kültürel ayrıntılarına saygı göstermeniz en büyük öneme sahiptir. Yapması zor bir şey olabilir fakat diğer ülkeler veya bölgeler ne olduğunu ve nasıl uygun bir şekilde hitap edeceğinizi anlamanız gereken kültürel farklılıklara sahiptir. Saygı duyuşunuzun basit bir göstergesi bile potansiyel müşterileriniz önünde markanızı daha iyi bir yere konumlandırmanıza yardımcı olacaktır.

Genç Girişimcilere Yurtdışında Başarılı Olmaları İçin 5 Tüyo
Genç Girişimci – Yurtdışında Başarılı Olmaları İçin 5 Tüyo

3. Genç Girişimci İçin Yabancı Medya

Bulunduğunuz ülkede başarılı olabilir ya da başarı için nasıl hareket etmeniz gerektiğini bilebilirsiniz. Ancak iş yabancı bir ülke olduğunda mutlaka bağlantılarınızın olduğu bir yabancı medya ile iletişime geçmeniz gerekir. Yabancı medya da reklamlarınızın dönmüş olması sizin bu pazardaki kalitenizi ortaya koyacağı gibi kendi ülkenizde de fark edilmenizi sağlayacaktır.

4.Her şeyin plana göre gitmeyeceğini fark edin

Bazen her şeyi planına uygun şekilde yaptığınızı düşünseniz de ister istemez planlamanızın dışına çıkabilirsiniz. Böyle durumlarda nelerle karşılaşacağınızı tahmin etmeniz ve B planınızın olması gerekir.

5.Açık ve dürüst olun

Uluslararası dünyada başarı elde etmenin en önemli yolu dürüst ve açık sözlü olmaktır. İnsanlara verdiğiniz vaatleri yerine getirememiş olursanız bu size olan güveni de sarsacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön