Motivasyon

Dünyayı Ele Geçirmek İçin İhtiyacınız Olan Motivasyonu Bulun!

Akıllı telefonunuzun sabah alarmı komidinin üzerinde çalmaya başladığında, onun emirlerine uyarak yataktan kalkıp güne başlamak veya tatlı uykunuza bir 10 dakikacık daha devam etmek sadece ve sadece size bağlıdır.

Kurumsal Amerika’nın geri kalanı bu saatlerde patronlarından önce ofislerine varabilmek için çabalarken, acaba patronlar ne yapıyor dersiniz?

Evet. Genç, muhteşem ve kendi işine sahip olmanın avantajları olsa da, bunları çalıştırmadan elinize hiçbir şey geçmez, ki elinizde hiçbir şey olmaması hiç de muhteşem değildir. İşinin patlamasını isteyen her girişimcinin işine odaklanarak, umudunu ve yaratıcılığını kaybetmemesi önemlidir.

İşte günlük rutininize ekleyerek dünyayı ele geçirmeye devam etmek için ihtiyacınız olan motivasyonu bulabileceğiniz dört yöntem:

  1. Çevrenizi değiştirin.

Birçok girişimcinin istediği yerde çalışma lüksü ve yetisi vardır, öyleyse gelin bunu kullanalım. En sevdiğiniz kafeden çalışmak için birkaç saatliğine de olsa ofisinizden çıkmak ve diğer girişimcilerin de çalıştığını görmek konsantrasyonunuza yardımcı olabilir.

Ofis insanı olmamıza rağmen, ofisimizden çıkarak yeni ortamlara girmeye de vakit ayırıyoruz. İş yerinde en iyi “çalışma noktasını” mı bulmaya çalışıyorsunuz? Yeni piyasaya sürülecek olan  Work Hard Anywhere (Her yerde çok çalış) adında bir uygulama bedava Wi-Fi, priz, otopark ve buna benzer gereklilikleri baz alarak çevrenizde çalışabileceğiniz en iyi mekanları size sunmaktadır. Bu gibi uygulamalar, ikincil çalışma alanınızı bulma konusunda size zaman ve kolaylık sağlayabilmektedir.

  1. Garip yerlerden ilham alın.

Gözü yükseklerde bir rapçi misiniz? Şarkı listenizi bir günlüğüne klasiğe çevirin. Belki de bir iç mimarsınızdır? Bir giyim mağazası içinde bir yürüyüşe çıkın. Yeni bir teknoloji mağazanız mı var? Teknolojiyle ilgisi olmayan girişimcilerle vakit geçirin.

Kurumsal etkinlik planlayıcıları olarak, takımımız neredeyse herşeyden ilham alabilmektedir. Zamanımızın çoğunu Pinterest’te gezinerek, orman yürüyüşü yaparak ve NYC turları atarak geçiriyoruz. İlham almak için sürekli aynı yerlere bakarsak, bakış açımız zamanla daralır. Yaptığınız şeylerde ufkunuzu genişleterek fikirlerinizin de nasıl geliştiğine bir bakın.

  1. Resmi Giyinin

Bir girişimci olmanın en iyi yanlarından biri rahat ettiğimiz gibi giyinebilmemizdir. Her zaman olmasa da siz de bazen 9-5 çalışanların iş günlerinde uymak zorunda kaldıkları giyim tarzından faydalanabilirsiniz.

Örneğin, bizim Müdür genellikle ajansımızın markasının renklerinde giyinir. Tesadüf mü yoksa özveri mi? Her iki şekilde de, iyi göründüğünüzde kendinizi iyi hissedersiniz ve kendinizi iyi hissettiğinizde de herşeyin üstesinden gelirsiniz.

  1. Bir organizasyon yöntemi geliştirin.

Eğer e-postanızın gelen kutusu taşmış, birden çok müşteriniz sesli mesaj bırakmış ve bazı projeler hala tamamlanmamışsa kendinize bir çeki düzen vermenin vakti gelmiş demektir.

Herkesin kendine göre bir düzen anlayışı vardır; kendi düzeninizi kurarak bu düzene sadık kalabilmek ise herşeyi kontrol altına almak ya da birbirine karıştırmak arasındaki farktır.

Kendinize haftalık hedefler belirleyebilir, gününüz için bir program çizebilir, istemediğiniz e-postalarınızı silebilir, bunların hepsini yapabilir ya da hiçbirini yapmayabilirsiniz. Biz bu konuda Evernote’u tavsiye ediyoruz; Evernote günlük yapılacaklar listenizi oluşturarak takip etmenize yardımcı olan bir uygulama, üstelik sevdiklerinizle paylaşımı da oldukça kolay!

Freelance bir gazeteci, yeni bir teknoloji mağazası sahibi ya da bizim gibi kendi küçük ajansınızı işletiyor olabilirsiniz; unutmayın ki hevesli ve yaratıcı bir bakış açısıyla motivasyonumuzu korumak bizi her zaman ortalamadan muhteşeme götürecektir.

Bu makale yfsmagazine.com’da Emily Chalk tarafından 27 Mart 2015’te yayınlanan yazıdan çevrilmiştir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön