Başarı

Bir Yılda Sermayenizi İkiye Katlamak

Sermayenizi ikiye katlamak, genellikle övünme hakkı ve aşırı hevesli danışmanlar tarafından verilen bir söz olarak kullanılır. Belki de yatırımcı psikolojimizin derinliklerinden geliyor.

Sermayenizi ikiye katlamak, bir yatırımcının her zaman hedeflemesi gereken gerçekçi bir hedeftir. Genel olarak, oraya ulaşmanın beş yolu vardır. Seçtiğiniz yöntem büyük ölçüde risk iştahınıza ve yatırım için zaman çizelgenize bağlıdır.

Temel Çıkarımlar

Genel olarak, sermayenizi ikiye katlamak için yatırım birkaç yıl içinde güvenli bir şekilde veya hızlı bir şekilde yapılabilir, ancak sabırsız olanlar için paranızın çoğunu veya tamamını kaybetme riski daha yüksektir.  Paranızı ikiye katlamanın spekülatif yolları arasında opsiyon yatırımı, marjla satın alma veya hisse senedi kullanma olabilir.

  1. Yavaş Kazanma

Paranızı ikiye katlamanın en geleneksel yolu söz konusu olduğunda, reklam gerçeklerden çok uzak değildir. Makul bir süre içinde paranızı ikiye katlamanın zaman içinde test edilmiş yolu, mavi çipli hisse senetleri ve yatırım sınıfı tahviller arasında çeşitlendirilmiş sağlam, spekülatif olmayan bir portföye yatırım yapmaktır.

Bir Yılda Sermayenizi İkiye Katlamak
Bir Yılda Sermayenizi İkiye Katlamak
  1. Aykırı Yol

Tıpkı birçok taraftarın sırtını döndüğünde büyük sporcuların düşüş yaşaması gibi, aksi takdirde büyük şirketlerin hisse senedi fiyatları da zaman zaman düşüşe geçer ve bu da kararsız yatırımcılar kurtarıldıkça hızlanır. Mesele şu ki, iyi yatırımların aşırı satıldığı zamanlar vardır ve bu da ödevlerini yapmış yatırımcılar için bir satın alma fırsatı sunar.

  1. Güvenli Yol

Otoyoldaki hızlı şerit ve yavaş şerit sizi sonunda aynı yere götüreceği gibi, paranızı ikiye katlamanın hızlı ve yavaş yolları vardır.  Gizli bir fayda, yeniden yatırım riskinin olmamasıdır. Standart kupon tahvillerinde, faiz ödemeleri alınırken yeniden yatırım yapmanın zorlukları ve riskleri vardır. Sıfır kuponlu tahvillerle, yalnızca bir kazanç vardır ve tahvil vadesi geldiğinde kazanır.

  1. Spekülatif Yol

Bazı yatırımcılar için yavaş ve istikrarlı olmak işe yarayabilirken, bazıları kendilerini direksiyon başında uykuya dalarken bulur. Her hisse senedi opsiyonu potansiyel olarak 100 hisse senedini temsil eder. Bu, bir yatırımcının parkın dışına çıkması için bir şirketin fiyatının yalnızca küçük bir yüzde artırması gerekebileceği anlamına gelir. Sadece dikkatli olun ve denemeden önce ödevinizi yaptığınızdan emin olun.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön