Başarı

Bill Gates ve Mark Cuban’den Öğrenebileceğiniz 6 Şey

Bill Gates, yatağında yanına uzanmış bir kariyer fırsatı ile uyanmadı, ilgi duyduğu bir kariyeri sürdürmek için çok çalıştı. Haberlere çıkan her girişimci için durum aynı. Girişimciler sıradan insanlardır. Ancak bazı şeyleri farklı yaparlar ve onları başarılı kılan bir takım özelliklere sahiptirler. Her girişimci hayallerinin peşinden gitmek için okulu bırakmak zorunda değildi.

Gerçek şu ki, başarının gizli bir formülü veya bileşeni yoktur. Tüm ünlü girişimcilerin sahip olduğu irade, motivasyon ve odak noktasıdır.

  1. Hayalleri Ve Fikirleri Konusunda Tutkulular

Çocukken her zaman almak istediğimiz yeni bir oyuncağımız vardı ve ebeveynlerimiz reddettiğinde onu almanın veya onları ikna etmenin başka yollarını buluyorduk. İşler böyle yürüyor. Bir şeye düşkün olduğumuzda veya bir fikrimiz olduğunda, onu elde etmek için çok çalışırız.

Girişimci olmak ve kendi işini kurmak isteyen çoğumuz, kucağımıza konmak için önceden hazırlanmış bir fırsatı bekliyoruz. Ancak başarılı iş adamları ve girişimciler için durum böyle değildir. İşlerin istediğimiz gibi gitmesini beklersek, tüm hayatımız boyunca bekliyor olacağız.

  1. Zorlanmış Hissetmiyorlar

Birileri Mark Cuban’ı bu kadar çok işletmeye yatırım yapmaya mı zorladı ? Bilgisayar kodlarını kırmak için Bill Gates’e baskı yapan oldu mu? Hayır, başarılı girişimciler asla bir şey yapmaya zorlanmazlar. Sevdikleri işi yaparlar ve gerçekleşmesi için her türlü çabayı gösterirler.

Bizi bir şeyler yapmaya iten arzu, çaresizliktir . Bill Gates’in bilgisayar yazılımı yaratma arzusu vardı ve bu yüzden kodlarla uğraşıp bir oyun yarattı.

3 . Gerçekçi Olmayan Planlar Yaratmazlar

Bill Gates gibi büyük girişimciler mantıksız seçimler yapmadılar . Her zaman yedek planları vardır ve her hareketleri iyi hesaplanmıştır. Mark Cuban bir stadyuma yatırım yapmak için diğer işlerini bırakmadı. Her şeyi yönetti ve yeni yatırımına ve tutkusuna zaman ayırdı.

Mark Cuban ve Bill Gates’ten Öğrenebileceğiniz 6 Şey
Mark Cuban ve Bill Gates’ten Öğrenebileceğiniz 6 Şey

4 . Kısa Yoldan Gitmezler

Başarılı girişimciler tutkuları konusunda ciddidir ve bu onların ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını sağlayan şeydir. Bill Gates bir üst orta sınıfa mensuptu ve yapabilseydi, ailesinden kendisine bir iş yeri bulmalarını isterdi. Ancak, kendisi için işleri kolaylaştırmadı. Ayağa kalktı ve kendi başına denedi. Çabalarını ortaya koydu ve hayalini kurduğu şeyi elde etmek için kendine meydan okudu.

5 . Kazanmayı Veya Kaybetmeyi Düşünmezler

Bir şeye başladığımızda, her zaman artıları ve eksileri tartıyoruz. Ancak, gerçek girişimciler söz konusu olduğunda, asla kazanmayı veya kaybetmeyi düşünmezler, sadece tutkularını düşünürler. Onlar çaba bir başarısızlık vazgeçmek yerine kendi fikri çalışması için ellerinden geleni vermek.

  1. Kendilerine Ve Fikirlerine İnanırlar

Başarılı insanlar kendilerine alışılmadık bir inanç ve güven duygusuna sahiptir . Cesaretlerini kaybetmezler ve fikirlerinin işe yaraması için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar. Kendinize inanmak başarının anahtarıdır.

Bill Gates ve Mark Cuban kopyalanamaz. Ancak bizim yapabileceğimiz, onların girişimcilik özelliklerini seçip kendi planlarımıza, hayallerimize ve fikirlerimize uygulamaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
0
    0
    Sepet
    Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön