Başarı

Başarılı Bir İletişimci Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Başarılı bir iletişimci : Büyük iletişimciler çok saygı görür ve güvenilir. Onlar için, başarılı bir iletişim kurmanın bir yolu olarak önce hem kişisel hem de profesyonel ilişkiler kurmak çok önemlidir. Harika iletişimciler, tüm ilişkilerini ve sahip oldukları tüm etkileşimleri takdir ederler.

Harika iletişimcilerin sahip olduğu avantajlardan biri, büyük iletişim yetkinliklerinin bir sonucu olarak kariyerlerinde daha sık terfi ve tanınma fırsatıdır.

 1. Ne hakkında konuştuklarını biliyorlar

Büyük iletişimciler yetkin ve uzmanlık alanları hakkında geniş bilgiye sahipler. İnsanlara iletişimlerinin değerli olduğunu göstermeye hazırlar. Harika iletişimciler, insanların onları dinleyerek ve onlarla etkileşim kurarak geçirdikleri zamanı takdir ederler. Harika iletişimciler, ne hakkında konuştuklarını bilmiyorlarsa, insanların onları dinlemeyeceklerini veya onlara saygı duymayacaklarını anlarlar.

Başarılı Bir İletişimci Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?
Başarılı Bir İletişimci Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?
 1. Konuştuklarından daha çok dinlerler

Harika iletişimciler konuştuklarından daha çok dinlerler. Bir tartışmaya veya sunuma hakim olmayacaklar. Harika iletişimciler, insanlara bilgilerini paylaşma ve fikirlerini ifade etme fırsatı vermek için sık sık sorular sorarlar. Büyük iletişimciler kendilerine başkalarını dinleme izni verirler; bu şekilde insanların ne düşündüğünü anlarlar.

 1. İnsanların ne dediğini anlamaya odaklanırlar

Harika iletişimciler, birisi konuşurken akıllarında parlak cevaplar hazırlamak için zaman harcamazlar. Bunun yerine, büyük iletişimciler bir şeyleri açıklığa kavuşturmak ve insanların başkalarının söylediklerini anladığından emin olmak için sorular sorarlar. Harika iletişimciler yoğun bir şekilde insanların neyle iletişim kurduğunu anlamaya odaklanır; aksi takdirde kendilerini tartışırken ve odaklarını kaybederken bulurlar.

 1. Sözsüz iletişime dikkat ederler

Harika iletişimciler, insanların söylediklerinin iletişimlerinde en önemli şey olmadığının farkındadır. Harika iletişim, sözsüz iletişimin gücünü kabul eder ve insanların ses tonuna, vücut diline ve yüz ifadelerine dikkat eder. Büyük iletişimciler, sözlü olmayan iletişimin sözlü iletişimden daha yüksek sesle konuştuğunu bilir; gözleri ve kulaklarıyla dinlerler ve insanların duruşlarına, el hareketlerine ve göz temasına dikkat ederler çünkü bunlar da çok güçlü mesajlar gönderir.

 1. Yanlış anlamaların farkındadırlar

Büyük iletişimciler, herhangi bir iletişimde yanlış anlaşılma odasının her zaman mevcut olduğunun farkındadır. Büyük iletişimciler, kalıplardaki farklılıkları, tutarsızlıkları ve tutarlılıkları izlerler. Büyük iletişimciler ayrıca kelimelerin, mesajın, ses tonunun ve bedenin uyumunu da izler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön