BaşarıGirişimcilik

Başarılı Bir Girişimcinin Yapması Gereken 5 Şey

Yıllar boyunca, birçok girişimcinin harekete geçtiğini bunlardan bazılarının başarılı bazılarının da başarısız olduğunu gördük. Başarılı olanlar, girişimlerini başlatmadan önce genellikle beş bileşene sahiptir. İlk olarak, ürüne olan ihtiyaç açık olmalıdır. İkinci olarak, girişiminizi başlatmak için uzmanlığa sahip olmalısınız. Üçüncüsü, başlamak için ihtiyacınız olan tüm kaynaklara sahip olmalısınız.. Dördüncüsü, ürününüzü satın almayı taahhüt eden müşterileriniz olmalıdır. Beşinci olarak, iş modeliniz, fiyatlandırma ve malların maliyetinden brüt marj ve kar marjına kadar sağlam olmalıdır.

 1. Gerçek ihtiyaç

Gerçek iş fırsatları, insanların yaşamlarında sahip oldukları sorunları karşılar veya çözer. Bu ihtiyaçları ve sıkıntılı noktaları keşfetmenin en iyi yolu, belirli bir alan veya endüstriye yakından dahil olmaktır. Başarılı girişimcilerin çoğu, işlerine başladıkları sektörde, ilgili bir sektörde çalışmıştır veya kişisel deneyimleriyle ürünlere, hizmetlere ve sorunlara çok aşinadır. Bir ihtiyacı keşfederler ve bunu ilk elden gözlem yoluyla doğrularlar. Genellikle bir düşünce kuruluşuna katılarak, beyin fırtınası yapmayı öğrenerek veya bir üniversite sınıfında oturarak acil ihtiyaçları keşfetmezsiniz.

 1. Güvenilir deneyim

Deneyiminiz ve güvenilirliğiniz potansiyel ekip üyeleri, yatırımcılar, müşteriler, tedarikçiler ve stratejik ortaklar için çok önemlidir. İşinizi inşa edecek becerilere ve deneyime sahip değilseniz, zorlu bir savaşta savaşacaksınız.   Sonunda, sizin ve ekibinizin işinizi kurmak için gerekli deneyime ve güvenilirliğe sahip olmanız gerekecektir.

Başarılı Bir Girişimcinin Yatmadan Önce Yapması Gereken 5 Şey
Başarılı Bir Girişimcinin Yatmadan Önce Yapması Gereken 5 Şey
 1. Yeterli Kaynak

Girişimci adaylarının çoğu, yeni girişimlerine başlamak için paraya ihtiyaçları olduğunu düşünüyor . Önemli olan, yeni girişiminizin ne gerektirdiğini belirlemek, ardından dışarı çıkıp başlamak için ihtiyacınız olan kaynakları bulmaktır. İlla finansmana ihtiyacınız yoktur.

 1. Başarılı Müşteri Satın Alma

Akıllı girişimcilerin, girişimlerini başlatır başlatmaz ürünlerini veya hizmetlerini satın almaya kararlı müşterileri vardır.

5.Sağlam İş Modeli

İş modeliniz, girişiminizde para kazanmanın yoludur. Gelir kaynaklarınızı, fiyatlandırmanızı, satılan malların maliyetlerini, brüt marjınızı, işletme maliyetlerinizi ve kar marjınızı içerir.

Yukarıda başarılı olan girişimcilerin yapmaları gereken 5 önemli husus hakkında detaylı bilgilendirme yapalım istedik. Profesyonel bir çalışma sizi her zaman doğru yerlere getirecektir.  Ancak sizin de adımlarınızı bilinçli bir şekilde atmanız gerekir. Aksi takdirde başarılı olamazsınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Selâmlar ziya hocam .
  İşime 1993 te küçük bir atölye olarak başlamıştım şu an iki perakende tekstil mağazası olarak devam ediyorum.
  60 yaşındayım halen öğrenme gelişme ve iş geliştirme yolculuğum devam ediyor. Sizi tanımak ve eğitimlerinize katılmak çok büyük bir şans size çok teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön