Genel

Başarı İçin Hayatınızı Değiştirecek 10 Olumlu Olumlama

Başarı için olumlu olumlamalar önemlidir. Tutarlı ve doğru bir şekilde yapıldığında, olumsuz düşünmenizi ve kendinizi sabote etmenizi engelleyebilirler. Zihninizi yeniden programlamanıza ve sınırlayıcı inançlarınızı ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilirler.

Başarı bir iç zihin oyunudur; eğer kendini aklına koyduğu her şeyi başaran biri olarak görebiliyorsan, büyük ihtimalle o kişi olacaksın.

Olumlu olumlamalar, zihnin belirli kısmı ile bilinçaltı kısmı arasındaki iletişimdir. Başarı için olumlu olumlamaları ya da olumsuz olumlamaları her gün hiç düşünmeden kullanırız.

Olumlu Olumlamaların Önemi

Çoğu kişinin tam potansiyellerine ulaşamamasının tek nedeni, hedeflerine ve hayallerine ulaşmak için harekete geçememeleridir. Ebeveynlerinin veya başkalarının onlara aşıladığı sınırlayıcı inançlara tutunmaya devam ediyorlar.

Pozitifliğin Gücünden Nasıl Yararlanılır?

Hedeflerinize ulaşmanız ve ilerlemeye devam etme cesaretine sahip olmanız için, her gün olumlu olumlamalar söyleyerek pratik yapmanız çok önemlidir.

Başarı için 10 Olumlu Olumlama

 1. Vücudum sağlıklı

Sağlıklı bir vücut, sağlıklı bir zihin ve ruhla başlar. Bunlardan herhangi biri olumsuz duygulardan muzdarip olursa, diğerleri etkilenecektir.

 1. Her şeyi yapabileceğime inanıyorum.

Hayatınızın sorumluluğunu almak için her gün bunu kendinize söylemeniz gerekir. Bunu söyleyerek, aklınıza koyduğunuz her şeyi ve her şeyi yapabileceğinize inanmanıza yardımcı oluyorsunuz.

 1. Şu anda olan her şey benim iyiliğim için

Kalbinizin derinliklerinden bilin ki her şey bir nedenle ve mükemmel bir eşzamanlılık içinde gerçekleşir.

Başarı İçin Hayatınızı Değiştirecek 10 Olumlu Olumlama
Başarı İçin Hayatınızı Değiştirecek 10 Olumlu Olumlama
 1. Hayatımın mimarı benim

Güne olumlu bir onaylama düşüncesi ve hissi ile başlarsanız, gününüzü inanılmaz bir şeye dönüştürmek için güçlü bir araç görevi görecektir. Gününüzü ve hayatınızı baştan sona tasarlamaya karar verin, uzun vadede sevebileceğiniz bir şey yaratın.

 1. Geçmişte bana zarar verenleri affediyorum

Affetme gücünüz, ilerlemenizi sağlayan şeydir ve herhangi bir deneyime tepkiniz, başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğünden bağımsızdır.

 1. Başarılı olma potansiyelim sonsuzdur.

Sade ve basit, kendinize koyduğunuz sınırlar dışında hiçbir sınırınız yok. Nasıl bir hayat istiyorsun? Seni ne durduruyor? Kendine ne gibi engeller koyuyorsun?

 1. Bugün eski alışkanlıklarımı bırakıp yeni, alışkanlıklar ediniyorum.

Herhangi bir zor zamanın hayatın sadece kısa bir aşaması olduğunun farkına varın. Siz yeniyi alırken eski alışkanlıklarınızla birlikte bu da geçecek.

 1. Büyüklüğe ulaşabilirim.

Başarı için en güçlü olumlamalardan biri, kendinize günlük olarak hayattaki tüm büyüklüğe ulaşabileceğinizi söylemektir. Vizyonunuza ve hayallerinize odaklanın ve bu vizyona duyguyu ekleyin.

9.Enerjiyle dolup taşıyorum

Sevinç dışarıdan değil, içeriden başlar.  Etrafınızda olup bitenlere rağmen her an pozitif enerji yaratabileceğinizi kendinize hatırlatmak için sabah ilk iş olarak kendinize pozitif ifadeleri tekrarlamayı alışkanlık haline getirin.

 1. Kendimi olduğum gibi seviyorum ve güveniyorum.

Kendini sevmek, sevginin en saf ve en yüksek şeklidir. Kendinizi sevdiğinizde, otomatik olarak kendinizi takdir etmeye ve saygı duymaya başlarsınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön