Başarı

Başarabileceğine İnanmak

Başarabileceğine İnanmak : Herkes hayatta başarılı olmak istiyorsa, kendisine inanması gerektiği çok iyi bilinen bir gerçektir. Kendimize ve yeteneklerimize inanmalıyız, çünkü içsel inancımız dışsal sonuçlarımızı yaratacaktır.

İnsanlar aksiliklerle, başarısızlıkla ve korkuyla karşılaştıklarında kendilerine olan inançlarını kolayca kaybederler. Kendinize güveniniz kalmadığında, başkaları bunu anlayacak ve sizi ciddiye almayacaktır.

Pek çok insan her zaman yaşamak istedikleri hayatı yaşamaz; ilk aksilikle karşılaşır karşılaşmaz hayat hedeflerinden vazgeçerler. Bunun en önemli nedenlerinden biri kendilerine inanmamalarıdır.

İçinde yaşadığımız dünya son derece rekabetçi ve zorludur ve insanlar başarısızlıkla karşılaştıklarında kendilerinden ve yeteneklerinden şüphe duymaya başlarlar. Ancak birkaç başarısızlık son değildir. Tekrar ayağa kalkmalısın.

İşte kendinize tekrar inanmanın 10 yolu:

 1. Mevcut Durumunuzu Kabul Edin

Durumunla savaşmak sana bir şey kazandırmaz. Direnmek anlamsızdır, bu yüzden önce kabul etmeliyiz. Ancak o zaman hayatımızı değiştirmek için yeterli enerjiye sahip olacağız.

 1. Geçmişteki Başarınızı Düşünün

Şimdi tekrar yapabileceğini hatırla. Yaralandığınız zamanları düşünmek kolaydır, ancak başarılı olduğunuz zamanları düşünmek de bir o kadar kolaydır. Geçmişinizi kendi yararınıza kullanın.

 1. Kendinize Güvenin

İster meditasyon, günlük tutma veya kendinize tekrar güvenmenizi sağlayan faaliyetler yoluyla olsun, ona erişmek için kendinizle zaman verin .

 1. Kendinizle Konuşun

Nihayetinde başkalarının onayına ihtiyacımız yok. Kendi kendini onaylamayı ve desteklemeyi deneyebilirsin. Beyin, en çok söylediğinize inanır. Ve ona senin hakkında ne söylersen, ona inanacaktır. Kendinize yapamayacağınızı söylerseniz, başarılı olmazsınız.

 1. Korkunun Sizi Durdurmasına İzin Vermeyin

Korkularınızla yüzleşin ve hedeflerinize ulaşmanıza engel olmalarına izin vermeyin: “Her zaman yapmaktan korktuğun şeyi yap.”

 1. Kendinizi Serbest Bırakın

Geleceğe bakmalı ve geçmişte yaşamayı bırakmalısın.

 1. Olumlu Bir Tutumla Gidin

Her şeye karşı olumlu bir tutuma sahip olmak, kendinize olan bu inancı ve güveni sağlamanın en hızlı yoludur. Ne olursan ol ve sahip oldukların için şükret. Her zaman olumlu bir yaklaşım sergileyin ve dünyayı iyi görün.

 1. Bir Yaşam Koçunun Size Yardım Etmesini sağlayın

Yaşam koçu, size yardımcı olan, sizi destekleyen ve yol gösteren bir profesyoneldir. Bir yaşam koçu, yeteneklerinizi ve becerilerinizi tanımanıza yardımcı olabilir. Hedeflerinize yeniden odaklanmanıza ve geçmiş başarılarınızı hatırlamanıza yardımcı olabilir.

 1. İlerlemeye Devam Edin ve Asla Arkanıza Bakmayın

Uçamıyorsan koş, koşamıyorsan yürü, yürüyemiyorsan sürün ama ne yaparsan yap ilerlemeye devam et.

 1. Bırakın Hayat Sizi Hareket Ettirsin

Bırakın hayatınız kendi doğal akışını takip etsin. Hayatınızın akışını takip etmeyi öğrendiğinizde, hayatın muhteşem olduğunu anlayacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepet
  Sepete Eğitim EkleyinEğitimlere Geri Dön